Napište nám.

2 + 6 = ?

Dotazy ohledně nákupů, jídla a kosmetiky vkládejte prosím do skupiny na Facebooku. Je tam připraveno mnoho lidí vám poradit. Děkujeme.

Napsali jste

Díky za doprovázení po celý měsíc. Jsem ráda, že stránky zůstanou přístupné, budu se na ně ráda vracet 🙂

Romanka Dolečková

Dobrý den,

musím Vám napsat a od srdce poděkovat, protože akce Veganská výzva mi změnila život. Dlouho jsem řešila být či nebýt vegetarián/vegan, dost jsem s tím bojovala, protože nejsem z těch kteří závírají oči a jsou lhostejní k utrpení. Na druhou stranu jsem byla velký milovník steaků a vlastně všeho živočišného původu. Na Vaší výzvu jsem narazila náhodou a řekla si kdy když né teď. Dodržujeme to společně s kamarádkou, dostali jsme se mezi úplně jiné lidi, vyslechli spoustu zkušeností, shlédli nespočet videí a obě jsme maximálně nadšené a spokojené. Je to mnohem snažší než jsem očekávala. Už jsem toho vařila spoustu a moc si pochutnala, nemám pocit, že bych se o něco ošidila. Naopak! Připadá mi to jak kulinářské dobrodružství, hledání nových alternativ a chutí. Hodně o tom mluvím, protože jsem toho plná a vidím i jaký to má vliv na okolí. Najdou se samozřejmě lidé, kteří nemají a vlastně i nechtějí chápat a přijde jim to hloupé, ale třeba mou sestru to oslovilo a namotivovalo a už taky nejí maso, prý bude ještě chvilku bojovat s mléčnými produkty, ale už si pomalu zvyká. Mě zatím nic nechybí a cítím se skvěle. Doufám ba i věřím, že takových jako já bude během výzvy více a že vytrváme a nebudeme se dále řídit vlivem konzumní společnosti, ale vlastním soucitem a přesvědčením.

Děkuji za to co děláte

Lucie Vlčková

Děkuji za skvělou akci a perfektně udělané stránky na které se budu určitě vracet. Měsíční exkurze do světa bez živočišných potravin mi pomohla uvědomit si, co obnáší krok od vegetariánství k veganství, které věci z mého jídelníčku se mi opouštějí těžko, kolik nových věcí si do mého jídelníčku mohlo a může najít cestu a že to celé není až tak obtížné jak se zpočátku zdálo.

Díky za všechno to úsilí, které jste do toho vložili
Martin Bačovský

Dobrý den, chtěla bych vám moc poděkovat za tento skvěly blog plný přehledných a užitečných informací. Já osobně jsem 2,5 roku vegetariánka a už dlouho se snažím přejít na čistě veganskou stravu, takže jsem si zde našla váš 30denní plán a hned jak si nakoupím potřebné suroviny, tak se do toho pouštím. A abyste věděli, že tento blog má opravdu cenu, tak vás možná bude zajímat, že i můj přítel-masožravec se rozhodl do 30denní výzvy jít se mnou. Děkujeme 🙂

Veronika Menikova

Po jedenácti dnech musím konstatovat, že jsem se nikdy necítila lépe. Nejvíc jsem se bála, že mi budou chybět vajíčka, na kterých jsem měla k snídani docela závislost, ale vůbec! Takže i po skončení výzvy hodlám ve veganství pokračovat. Díky!

Darja Jochimová

Já tuhle výzvu přijímám i když pro mě bude těžká, ale nechci za sebou zanechávat tak velkou ekologickou stopu a přispívat ke globálnímu oteplování. Každý má jinou motivaci a i když to bude jen na 30 dní a nebo už do konce života, pak to minimálně bude zkušenost, která za to stojí…

Tom Rudolf

Je to pro mě příjemná změna a navíc mě baví zase vařit, protože to není klasické stereotypní vyvařování.

Sajmonka Bambínová

Nejvíc na sobě cítím, že mě přešla únava. Ráno vstanu, parkrát zamrkám a jsem ready. Naprostá paráda. Taky jsem zjistila kolik je možností stravy – ano začala jsem teď 1., ale i tak mám o tolik pestřejší jídelníček než předtím, kdy jsem se prostě „zaplácla“. Nejsem schopna říct, jak dlouho mi to vydrží nebo jestli u toho zůstanu, ale rozhodně se z těchto věcí stane veliká součást mého jídelníčku.

Zuzka Miko Bogárová

Presne takéto niečo som (ako vegetarián ktorý vegánstvo odkladá zo dňa na deň) potrebovala, ďakujem ste super.

Lucille Beerčáková

Geniální nápad! Tahle forma předání myšlenky má velkou naději fungovat. Chápete trendy i psychologii těch, kteří by třeba myšlenku podpořili, ale krom videí krutě zabíjených zvířat nedostanou od veganů pochpopení, impuls a konkrétní návod, jak začít. Přemlouvám se k veganství už dlouho, ale nic mě nedonutilo to neodkálat „až na zítra“ a aspoň to zkusit. Výzvu přijímám a těším se!

Milan Miky Škoda

Chtěla bych poděkovat všem, kdo stojí za Veganskou výzvou a hlavně za těmito stránkami. O přechodu z vegetariánství na veganství uvažuju už dlouho, ale až teď to díky vám vypadá, že to zvládnu. V květnu jsem zkoušela veganský měsíc, jenže jsem si nedala čas na rozmyšlení a přípravu jídelníčku ani na vaření a dopadlo to tak, že jsem jedla jako prase (falafel kebab od stánku xkrát týdně byl ještě ta lepší varianta) a byla vyřízená z nedostatku bílkovin a živin. Samozřejmě, že jsem to nevydržela déle než ten měsíc. Myšlenky na veganství jsem se sice nevzdala, ale odložila jsem to na dobu, kdy budu mít „víc času“ (= imaginární svět, kdy se naučím německy, začnu cvičit jógu a znovu fotit). Veganskou výzvou jste mě ale nakopli jít do toho teď hned a pořádně. Díky.

Lucie Konigsmarková

Tento web je skvěle zpracovaný, našla jsem zde úžasné recepty, které bych ráda vyzkoušela. Obrovská inspirace.

Monika Farná

Dnes sú to skoro dva týždne veganskej výzvy a predpokladám, že vám chodí mnoho správ, ale nemôžem si to vynachváliť. Nejaký čas nejem maso a doma sa snažím obmedziť aj ostatné živočíšne produkty, ale vždy som bola taký odhodlávajúci sa vegetarián a toto ma velmi nakoplo. Ďakujem! Ani necítim, že by som sa v niečom obmedzovala a verim, že toto je len začiatok a podarí sa mi pokračovať aj potom! Ešte raz ďakujem, čo robíte je super!

Michaela Kolláriková

No tak jsem si jako konvenční stravovatel dal výzvu, úplně v pohodě a vypadá to tak, že u toho asi i zůstanu. Díky za poslední kousek skládačky a impuls.

Martin Lantis Lanta